yilmaz36

Canlı Temini

14 posts in this topic

Selam arkadaşlar ben yeniyim 1.5 tonluk akvaryum yaptırdım en iyi canlıyı nerden tedarik edebilirim yardimci olursaniz sevinirim

Selam ben ekstrem istanbuldan 1 bangai cardinal almıştım 2 gün sonra ölmüştü alıştırmayı damla damla 40 dk yapmıştım ne pul yem yedi ne granül nede dondurulmuş yem bilginize.

Selam ben ekstrem istanbuldan 1 bangai cardinal almıştım 2 gün sonra ölmüştü alıştırmayı damla damla 40 dk yapmıştım ne pul yem yedi ne granül nede dondurulmuş yem bilginize.

Sizin gibi hobiciler olupta bu hobi ileriye gidecekse bence olduğu yerde kalsın bi yere gitmesin.Zaten geldiğimiz nokta da belli.

3 people like this

En iyi canlilar bence hobici arkadaslarimizin tanklarindaki canlilardir.onun haricinfe sitede bir cok sponsor var. hepsinden canli temin edebilirsiniz.

5 people like this

Mehmet Bey e katılıyorum. Öncelik hobici arkadaşların elinden çıkarmak istedikleri canlılar olmak üzere tüm sponsor firmalar tercih edilebilir. Ayrıca piyasada itibarı olan bir firmayı 40 TL lik hastalıklı balık satmak ile itham etmeden önce bu firmadan alışveriş yapan diğer arkadaşların fikrini almak daha doğru olacaktır.

3 people like this

Hobici baligi candir

Tank suyuna adapte olmustur yem yer bazi olumsuz su degerlerini kaldirabilir vs.....

Tabi sponsorlarin getirdikleri baliklar da iyidir fakat bir alisma sureleri vardir buda gayet dogal bir surectir.

Insan bile seyat edip te uzun yol yapinca sapitiyor

Nasıl bir yorumdur bu böyle ya trilyonluk bir firma sana 40-50 liralık hasta balık satıp damı zengin olacak

Kusura bakma ama siz bu hobiyi ne kadar zamandır yapıyorsunuz?

İnsan ölüyo durup dururken 1 adet cardinal öldü diye firmayımı kapatmak istiyorsunuz?

Hiç samimi görmemekle birlikte ben bu yazdığınızda kasıt görüyorum!

3 people like this

Sizi muhatap bile almıyorum yorumum sizi ilgilendirmez firmanın yetkili birisi varsa o açıklama veya savunma yapar.40 50 lira diyip küçük gördüğünüz para benim 2 günde kazandığım bir para belki bu para sizin çerez paranız olabilir ama kimseyi küçük düşüremezsiniz.Ekstrem akvaryum iyi bir firma ona bişe sölemiyorum zaten kötülemek istesem ordan alışveriş yapmazdım ama olumlu veya olumsuz yorumlarada açık olmaları gerekir.Bu şekilde hatalarını görüp ona göre hareket ederler.Bu arada ben 2004ten beri hobiciyim kimler nasıl bir firma onuda gayet iyi biliyorum.

Bayram Bey; buraya yazdıklarınız herkesi ilgilendirir. Çünkü hobiye yani başlayan arkadaşlarımız da dahil olmak üzere birçok hobici buradaki yorumlara bakarak alım kararı veriyor. 40 TL birçok insan için farklı önem arzedebilir haklısınız ama firma yetkilisinden konuya ilişkin cevap samimiyetle direk kendilerine sorulan sorular ile alınabilir. Firma yetkilisinin herhangi bir olumsuz yaklaşımında durumu ifşa etmek diğer arkadaşlarımız için de olumlu olur ve ders çıkartılır ancak; Ekstrem İstanbul çalışanlarını tanıyan biri olarak sizi üzecek veya rencide edecek bir cevap vereceklerine inanmıyorum.

1 person likes this

Bayram bey,

konuyu yeni görüyorum, sizin de söylediğiniz ve değindiğiniz gibi, anladığım kadarıyla bizden bir şikayetiniz var ve firmamızı gayet iyi bilyorsunuz. Sizin de dediğiniz gibi ki sonuna kadar katılıyoum 40 T herkes için "çöpe atılacak" bir miktar değildir. Bizim için de çok önemli bir miktardır. Bizden 10.000TL lik de canlı alsanız 10 TL likte canlı alsanız,bizim için farkınız yok,herkes aynıdır,herkese aynı yaklaşılır.

Fakat Şahap beyinde dediği gibi, ben isterdim ki, arayıp bizimle irtibata geçseniz, sorununuzun kaynağını bulsak, ki bu bizden de olabilir, sonuçta canlıdır, daha iyi olurdu,

fakat maalesef,bir çok forumda ve başlıkta dile getirdiğim üzere, forumların genel sorununu yaşıyoruz ki, sizin yazdığınız bir mesaj, bu foruma yeni giren yeni hobiciler tarafından okunduğunda direk kafalarına "Ekstremden balık almayalım o zaman" diye yerleşiyor, bu yaptığınız ne kadar doğru peki sorabilirmiyim? burada bizim ekmeğimizle oynamış olmuyormusunuz?

şunu gayet açık yüreklilikle söyleyebilirim. ve iddilıyım. çünkü bu konu üzerinde çok fazla duruyor,adım atıyor, yatırım yapıyoruz.Türkiye'de deniz akvaryumu canlısı ithal edip, ayrı karanina sistemleri ve yeri olan TEK firmayız. ki karantina sistemlerini kurmadan öncde getirdiğimiz canlıların kalitesi herkesin taktiridir. Her zaman, alış fiyatını önemsemeden,önce ihracat yapn firmanın kalitesine baktık. çalıştığımız firmaların hepsi,İngiltere, Hollanda, Kenya,Endonezya, dubai, (düzenli çalışmadıklarımızı saymıyorum) hepsi kendi alanlarının en iyisidir. bunuda bizden canlı alan insanlar kendi gözleriyle görüp bir çok defa tescillemişlerdir.

Ayrca her şeyi geçtim, canlı bu,her zaman sıkıntı olabilir, en iyi düzenli ihraatçının balığında bile sıkıntılı balık çıkabilir.ki balık bize geldiğinde,bu balıkları, müşteri istese dahi satmayacak kadar da işimizi düzgün yaparız.

İsterseniz bir anket açın, ekstrem'den canlı alan insanlar, aldıkları canlılardan ne kadar memnun diye. %70 memnunum diyecetir. kalan %30 un 20 si, "objektif olmayan art niyetli insanlardır, kalan %10 da sorun yaşamış,ve sorununu bizimle paylaşmamış ve çözemediğimiz müşterilerimizdir.

Eğer sorunu çözmekse amaç, buyrun yardımcı olalım, ama sorunu çözmeye çalışmadan amaç kötülemekse, maalesef buna yapacak bir şey yok.

6 people like this

Azmi bey haklısınız insan mağdur olduğu zaman ne diyeceğini ne yapacağını şaşırıyor o anki halimle yazdığım ve daha sonradan yazdığıma pişman olduğum bir yazıydı herkezden özür diliyorum konu daha fazla dağılmasın lütfen saygılar.

1 person likes this

aslında herkesin kafasında kendine has bir akvaryumcusu var birinin beğendiğini biri beğenmiyor benimde aynı şekilde kafamdaki sabit yerim belli ama bir cok mağazadan alışverişim oldu ayağımın ilk gideceği yer refland hagop abidir.

ekstrem bu hobinin temel taşlarından güçlü bir firma yaptıkları işler taktir edilir gerçekten yurt dışından getirmeyi düşündügüm bir cok ürün ekstrem akvaryumda daha ucuz oldugunu görmek firmayı benim açımdan cazip kılıyor hastası olduğum sohal tangi beş tane canlı kaybı sonucundan sonra kendilerinin İngiltere ithalatından aldığım balık tuttu en sonunda tabi bu diğerleri hasta balık verdi demek değil elbette ama formu en iyi olan ordan aldığımdı.

elbette ayağımı bile atmayacağım akvaryumcuda yok değil onun için kendiniz firmaları gezip hem maddi hemde manevi yönden kendinize göre belirleseniz cok daha iyi olur gönlünüze göre güzel bir tankınız olur inşallah hacminiz baya büyük