Sign in to follow this  
Followers 0
xborealis

Yeşil Ve Sert Yosun ?

2 posts in this topic

Merhabalar hobici arkadaşlar kurulumunu yaklaşık 2 ay önce yaptığım tankımda yosun problemi pek yaşamadım ilk başta kahve rengi yosunum oluştu cronch ekledim 10 adet 2 güne temizlediler kurulumun ilk ayında % 10 su değişimi yaptım ve sonra 1 er hafta ara ile 2 defa daha % 10 su değişimi yaptım salifert testlerine göre söylüyorum ph 7.7-8 arası çıktı hep nitratım 2 veya diğer bakış ile 25-50 arası bi renk aldı fosfatım hep 1 değerinde çıkıyordu bir anda yeşil yosun oluşmaya başladı sebepleri ne o labilir ne yapmalıyım. tankın ortamı çok sıcak ama klima açık sabah 9 ila akşam 18:30 arası 25- 26 derece de ısı ama akşam eve gittiğim için ısı yükseliyor 28 lere çıkıyor bu sebep olabilirmi ? ışıklandırma 3*39 yakıyorum şu an 2 mavi 1 beyaz. Maviler toplam 7.5 saat açık kalıyor beyaz 4 saat açık kalıyor sebep bu olabilirmi ? faydalı olurmu bilmem ama 2 adet fan aldm 2 adet araç içi telefon tutacağı kendimce birşey yaptım dijital termostat aldım bağladımresimlerini ekliyorum aşağıya 18:30 dan sonra devreye giricek 1-2 derece düşürürsem kurtarır diye düşünüyorum. düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

http://youtu.be/JtvftaIXqME

XWnqb3.jpg

rLq85m.jpg