Limra

Felaket Mi?

11 posts in this topic

arkadaşlar merhaba, 15 günlük tatil dönüşünde akvaryum zemininin kahverengi yosun tabakasıyla kaplandığını gördüm, sanırım bir fosfat patlaması ile karşı karşıyayım ne yapacağım? tank ebadı: 120 x 70 x 50(h)

post-1489-0-46686800-1407521738_thumb.jp

post-1489-0-46275200-1407521765_thumb.jp

post-1489-0-13485600-1407521801_thumb.jp

Muzaffer Bey Selamlar,

Kayalarınızın rengi ve durumuda çok hoş değil ro su kullanıyor musunuz?

Muzaffer Bey Selamlar,

Kayalarınızın rengi ve durumuda çok hoş değil ro su kullanıyor musunuz?

evet ro su kullanıyorum...

ışıklandırmanızı gözden geçirin kayalarınız bayağı yosun tutmuş Cyno gelince akıntıyı güçlendirin akıntı az oldumu hemen başlar

Bence su değerlerinizde bir sıkıntı var tabi bu arada ışıkta çok önemli ışık olarak ne kullanıyorsunuz? power led falan mı yoksa normal bir ışık mı? ve 15 gün boyunca açık mı bıraktınız?

cyano, tds i ölcüp bol su değişimi ve t5 ler eskimiş olabilir değiştirin. Bunun yanı sıra baya bir coral x clear kullanmıştım ben iyi gelmişti bir ara durdurmuştum

Silikat reçinesi kullanıyormusunuz?Cevabınız ewet ise tds ölçün derim.Hava hortumuyla kumu almadan cynoyu çekin.Akıntınızı güçlendirin ve aydınlatmanızda beyaz ışığı kapatmanızı öneririm bir süreliğine.Kolay gelsin...

Henüz mücadele konusunda fiili tecrübem yok fakat okuduklarım genelde bu yönde.

1 person likes this

arkadaşlar değerli bilgilerinizi benimle paylaştığınız için çok çok teşekkür ederim, söylediklerinizi yapacağım ve gelişmeleri paylaşacağım...

Silikat reçinesi kullanıyormusunuz?Cevabınız ewet ise tds ölçün derim.Hava hortumuyla kumu almadan cynoyu çekin.Akıntınızı güçlendirin ve aydınlatmanızda beyaz ışığı kapatmanızı öneririm bir süreliğine.Kolay gelsin...

Henüz mücadele konusunda fiili tecrübem yok fakat okuduklarım genelde bu yönde.

İlk müdehale olarak cyno yu hortumla çekmeniz en mantıklısı, en azından gözünüzün önünden kalkar bu görüntü. Sonrasında testler ve su değişimi uygulamak en doğrusu gibi.