Sign in to follow this  
Followers 0
adapod

Dino Oluşumu

11 posts in this topic

Dino oluşumu üstüne Mercanlarıma bir karantina akvaryumu yaptım ... ana tanka gunde yarım doz estervit c uyguluyorum ve ışıgı tamamen kestim içindeki yosun yiyicilerde oldukça temizliyorlar inş kurtulucam bu ileetten ... akvaryumda 1 palyaço 1 pruple goby bıraktım sadece ....

Karantina tankım

yeni ro su ile kuruldu ...

tuzluluk 1025

ca:420

mg:1200

kh:9.1

geri kalan değerler 0

Z2aNyk.jpg

Y3aPAD.jpgrYaLrB.jpgvYlz1R.jpg

1 person likes this

nasıl oluştu nasıl başladı??? çok çok geçmiş olsun en son katkı almıştınız ilave yaptınız mı? ilk belirtiler nelerdi?

walla bi anda başladı.... kumun ve kayaların üzerinde kabarcıklar görünce anladım ... 2 gun ışıksız bıraktım tankı suan durum stabil şekilde devam ediyor oldukça azaldı aldıgım katkıları düzenli kullanmaya başladım bakalım 15 gun içinde durum neyi göstericek ... aydınlatmayı 5 cm daha kaldırım yüzde 45 e düşürdüm şimdilik guncel durum bu şekilde

1 person likes this

Okan bey son durum nedir ? Bende kalkwasser ile kurtulmaya çalışıyorum , sizin yaptıklarınızıda bilmek isterim.

Bolca bakteri kültürü oldukça işe yaradı ancak tamamen kurtulamadım malesef az bi miktar duruyor hala orada tutmaya çalışıyorum

prdobio biodigest ancak hala bitmiş durumda deil aydınlatmayı eski haline aldım % olarak ykselttim yani bakalım gene ilerlerse antibiyotik denicem oda olmasa tankı sıfırlıcam eger bir gelişme kaydedebilirsem size mutlaka dönerim bu başlık altından

dinoxal denen bir ürünle dinodan kısa sürede kurtulan bir arkadaşın yazısını okumuştum,konuyu aradım fakat bulamadım.Sizde bir araştırın isterseniz.

Bende bu sorunla karşılaştım ve dino oluştuktan sonra af edersiniz sümükümsü yapıyı hava hortumuyla sifonlayıp çekerek temizledim sonrasında 2'şer gün arayla 40'ar litre su değişimi yaptım 3. değişimde su stabil hale geldi ve dino yok oldu.

1 person likes this