tlgalp

Zoacılar Bakabilir Mi ?

17 posts in this topic

Selamlar. 1 hafta önce aldığım mercanım bir gün içinde kötüleşti ve bu hale geldi. Arkada gözüken diğer zoa da onunla birlikte alındı gördüğünüz üzere onda hiç bir sıkıntı yok ama bu zoanın derdinin ne olduğunu anlayamadım. Aydınlatmam led Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve bir adet monti cap bile mevcut tankta hiç bir sıkıntısı olmadan aylardır duruyo yani aydınlatmadan olabileceğini düşünmüyorum. su değerlerimde de herhangi bir sıkıntı gözükmüyor zaten su da bişey olsa diğer zoalar da sağlıklı kalamaz diye düşünüyorum. Fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Not: Fotoğrafı çekmeden önce zoa ya temas ettim kapatsın kendini diye fakat kendini bile kapatamıyor göbek kısımları dışarda kalıyo aynen bu şekilde.

post-2901-0-23050100-1416074760_thumb.jp

Benim zolarımda bu şekilde göbek şişmesi oluyor ama böyle komple değil 3-5 kafa şeklinde... Kendi kendine tekrar eski haline geliyordu. Yeni bir zoa dediğinize göre belki sizin akvaryumun tuzluluk oranına alışmamış olabilir.

Benim zolarımda bu şekilde göbek şişmesi oluyor ama böyle komple değil 3-5 kafa şeklinde... Kendi kendine tekrar eski haline geliyordu. Yeni bir zoa dediğinize göre belki sizin akvaryumun tuzluluk oranına alışmamış olabilir.

Sağolun Hüseyin Bey çabuk cevabınız için. İnşallah öyle bişeydir ya çok beğenerek almıştım çünkü.

1 person likes this

Bendekiler de de böyle bir durum oldu, yanlış hatırlamıyorsam hedef beslenme ile biraz düzelmişti. Thera A+ yemi akvaryum suyunda ezip, pipete çekerek üstlerine 1 cmden vermiştim.

Bendekiler de de böyle bir durum oldu, yanlış hatırlamıyorsam hedef beslenme ile biraz düzelmişti. Thera A+ yemi akvaryum suyunda ezip, pipete çekerek üstlerine 1 cmden vermiştim.

Alper Bey tesekkur ederim yarin hemen deneyeyim umarim faydasi olur.

Zoa lar hakikaten problem canlılar. Bu göbeğin şişmesi durumu bende de oluyor ve çok merak ediyorum sebebinin ne olduğunu. Konuyu takip ediyorum.

Zoa lar hakikaten problem canlılar. Bu göbeğin şişmesi durumu bende de oluyor ve çok merak ediyorum sebebinin ne olduğunu. Konuyu takip ediyorum.

Yurtdisi kaynaklara da baktim bazi forumlara falan yine de kesin bi neden bulamadim. Bi bakiyosunuz cok iyiler ertesi gun bi bakiyorum sapitmislar sekilsiz bisey olmuslar cidden cok garip canlilar.

1 person likes this

Akıntıyla alakalı olabilir yerini değiştirin. Ben bugüne kadar 500 Tl harcadım zoalara ama tankın içinde 50 liralık zoa bile kalmadı kolay gibi gözüken ama zo canlılar bana göre inatla onlara harcadığım parayla sps şehri kurardım

Akıntıyla alakalı olabilir yerini değiştirin. Ben bugüne kadar 500 Tl harcadım zoalara ama tankın içinde 50 liralık zoa bile kalmadı kolay gibi gözüken ama zo canlılar bana göre inatla onlara harcadığım parayla sps şehri kurardım

Siznki daha buyuk sikintiymis. Ben de erime ya da olme gibi seyler olmuyo cok sukur ama bu gobek cikmasina bi care bulabilseydim icim rahatlayacakti.

bana sağlıksız gözükmedi. stresten olabilir. şemsiyenin ters dönmesi, göbeğin veya gövdenin şişmesi rastlanılan durumlar. kimi aydınlatma veya beslenme ile alakalı olduğunu söyler, üreme ile de alakalı olabilir. kapatmadığı sürece panik yapmayın.

bana sağlıksız gözükmedi. stresten olabilir. şemsiyenin ters dönmesi, göbeğin veya gövdenin şişmesi rastlanılan durumlar. kimi aydınlatma veya beslenme ile alakalı olduğunu söyler, üreme ile de alakalı olabilir. kapatmadığı sürece panik yapmayın.

Tesekkur ederim selim bey cevabiniz icin.

Tesekkur ederim selim bey cevabiniz icin.

Ha bu arada soyle de bisey var. kendini koruma amacli bile kapatamiyolar yani dokundugumds ya da yemledigimde sadece biraz ufaliyo kafalar tamamen kapanamiyo gobekleri disarda kaliyo yani saglikli bisey oldugunu sanmiyorum bu durumun.

bence rahat bırakın ve gözlemleyin.

Zoa ların durumu düzeldi mi?

Daha da kotuledi bi ara zoapoxa yakalandilar sanirim dipledim 2 gun yeni yeni tekrar acmaya basladilar ama cok sayida kafasi hala beyaz beyaz duruyor Alper Bey

Bendeki bir grup paly de de aynı sıkıntıyı yaşamıştım. yerini değiştirmiştim çünkü. Tekrar ışığı az olan ve akıntısı az olan bir yere aldım, düzeldi. Sizde canlıyı kurtarırsınız inşallah..

Ben böyle durumda bir keresinde tatlı suda coralfx tedavisi uyguladım ve tedavi cevap verdi

Sent from my iPhone using Tapatalk by Manisalı