Azmi Sönmez

Online Canlı Satışı, Şok Fiyatlar Ve Yeni Taksit Oranları!

121 posts in this topic

Bos muhabbete devam. Sizi herkes bilir beni bilmez. Cunku ben bu ise yeni isinmaya calisan bir hobiciyim. Tanimak da istemem senin gibi saldirgan tavirli kendini haddini bilmez birini

Sent from my iPhone using Tapatalk

Isinmaya yeni baslamisiniz belli.siprisi verip hemen.canlilari ilana koymusunuz belli yeni oldugunuz.45 blue tang al 125 fiyat iste percula 15 al 30 de...izmirde tuzlu su hobicileri cogalsin derken kurnazlar cogaliyor..

5 people like this

Sezgin bey millete saldırgan demişsiniz? Kötülemek için yazmıyorum demişsiniz? ama forumda hem başlık açmışsınız, hem alakasız bir konunun altını aynı yazınızı yapıştırmışsınız aynı yazıyı gelip birde burada yazmışsınız. Bazen hak veriyorum forum yöneticilerine sizin gibi kullanıcılar yüzünden, şaşırmıyor değilim işin açığı neden bu forumda yazılan yazıların ve açılan başlıkların önce moderasyon tarafından kontrol edilip öyle yayına verilmesine....

2 people like this

haklisiniz. uyelik tarihim iki gun once oldugundan olabilir ve silmeyi de beceremedim acikcasi. bu arada tankimda suan 3 blue ve diger tankimda 8 palyacom var. ev dahil 3 tankim var. canli yukum arttigindan sattigimi da belirttim. kaldi ki halen bos yorumlar geliyor. alirim bakarim satarim degistiririm. sahibinden com a ilanan bakarsan fotolarla 1 aydir balik fotolariyla ilanimi gorebilirsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

6 parca sps aldim birde tang sabah metro turizm ile sorun yasasanda sonuc mukemmel. Bu boylara bu fiyat bu kalite saskinlik icindeyim. Tesekkurler ekstrem akvaryum.

Doğaya saygı duyalım....

Arkadaşlar dünün yorgunluğu ile kalktım önce Azminin mesajını gördüm sınra foruma girdim konuyu sadece 1. Sayfasında sezgin beyin yazdığı yazı ile azminin yazdığı yazıyı okudum Sezgin beyin percula zaiyatı giderikecek gerekirse iade yapılacak masrafları karşılanacak.

2 gün içinde gönderdiğimiz 30-35 koli canlı arasında bu aksiliklerin olması firmamız açısından değil şahsım açısndan gayet normal olarak düşünüyorum evet bir kaç arkadaşımı gece yarıkarına kadar otogarlarda beklettim bazı canlılar bir gün sonra farklı yerden çıkıp teslim edildi bazı canlılarda göndermediğimiz oldu bir gün sonrasında fazlası ile gönderdik şimdi bunları düşünüp 2 gündür büyük bir şevkle yorulmadan yaptığımız bu iş neticesinde aldığımız bir kaçtane olumsuz yorum BENİ (ekstrem akvaryumu kastetmiyorum) kendimce salak mıyım düşüncesine sokmuştur. Evet herkesi mutlu etmemiz zor hem sizin tarafnızı hem kendi tarafımı mutlu etme sıkıntısını yaşıyorum o yüzden bundan sonra ki canlı satışlarında arkadaşlarım canlılarınız hazır olduğunda sizi arayıp bilgilendirirler onlar ile irtibat kurulduğu zaman canlılarınız yollanır. Bu forumlara son yazışımdı KALIN SAĞLICAKLA.

2 people like this

Bende ekstrem den canlı aldım, yanlış anlaşılma neticesinde canlılar 24 saat hatta daha uzun süre kolilerde kaldı, 12 saat otogarda bekledi, inanın oto gara giderken canlı değil cenaze almaya gidiyordum, kolileri açınca şok oldum, canlılar süper ve çok sağlıklı, bunun en büyük etkisi paketleme, gerçekten bu konuda ekstrem akvaryuma çok teşekkür ederim.Canlıları yeni yuvalarına yerleştirdim, ancak powder brown yem yemiyor, şimdilik tek sıkıntı bu.Hizmet ve ilgi gerçekten harika, hatta sps ler için mercan dip solisyonu verecek kadar ileri gitmişler :)/> ekstrem akvaryumdan ve hizmetinden süper ötesi memnun kaldım, herkeze şiddetle tavsiye ederim, fiyatlarda harika, iyiki varsın ekstrem.

Mercan dip solusyonu nedir taner bey benimkilerden cikmadi ya da bos sicak su poseti zannettigim ve direk attigim sey omuydu :) bu arada hem mercanlar hem baliklar sifir sikinti geldiler ve yerlerini aldilar, ekstrem ailesine tekrar tesekkurler.

2 adet wrasse alıp birisi geldiği günün ertesi diğeri 3-4 gün sonra ölmesine rağmen,true percula yı 70 TL den alıp(ki ekstrem de 25 TL idi sanırım) bir hafta sonrasında başlayıp 10 gün boyunca bir hasta bir sağlam giden süreçten sonra kaybetmeme rağmen aldığım yeri suçlamadım hiç. Ben seçtim o paketledi ben eve kadar arabayla götürdüm. Yani tüm sorumluluk bendeydi. Ha balıklar belki sağlıksızdı diyebilirim ama hiç öyle bir görüntü yada hareketleri yoktu. Kader kısmet diyorum. Çünkü aynı koşullarda alınan aynı koşullarda eve gelen ve aynı akvaryumu paylaşan engineer goby lerim sapasağlam. Hatta geçen 2 aylık süreç sonunda erginlik belirtileri göstermeye başladılar.

Dediğim gibi suçu kendimde arayarak başladım. Arkadaş bence kendi vicdanını rahatlatıyor. Yoksa otobüsle gelen canlının ölebileceğini 3 aylık hobi geçmişimde ben bile biliyorum. Böyle bir sıkıntı yaşamadım çünkü ucuz diye asla il dışından canlı alma hevesine girmedim.

Bu arada belirtmek isterim ekstremden değil canlı bir tutam tuz almış değilim. Hatta öm cvp yazmadıkları için azıcıkta kırgınım.Ona da yoğunluktandır diyip sabrediyorum :) Velhasıl kelam güneş balçıkla sıvanmaz.Adamlar bu fiyattan bu koşullarla satıyorlar.Beğenen alır beğenmeyen almaz.Ucuz diye atlayıp maddi zararını tamamen karşılayan insana da hala karalama yapılıyorsa art niyet aranır.

... Bu forumlara son yazışımdı KALIN SAĞLICAKLA.

Provokasyonlara gelmeyelim lütfen. Hobiciye değer veren ve vermeyen satıcıları gerçek hobi meraklıları ayırt eder, bunlar sizin devamlı musterilerinizdir zaten. Diğerleri bugün gelir yarin gider, geçici olduklarının farkında olduklarından eleştiri-kritik yapmak yerine daha ağır laflar etmeleri bence normaldir.

Bu konu böyle. Başka bir sorum var benim, indirime şehir dışında yakalandim, ne varsa bitmiş, bazısı stokta olmasa da sipariş versem, yenisi sürekli gelecek demistiniz, tüm siparişler stoğa gelince bir seferde gönderilecek şekilde alabilir miyiz?

1 person likes this

Mercan dip solusyonu nedir taner bey benimkilerden cikmadi ya da bos sicak su poseti zannettigim ve direk attigim sey omuydu :)/> bu arada hem mercanlar hem baliklar sifir sikinti geldiler ve yerlerini aldilar, ekstrem ailesine tekrar tesekkurler.

Evet Hakan bey, o attığınız poşetin içerisinde dip solüsyonu vardı, mercanların dibine uygulanır tanka eklemeden önce :)

ha diyorsanız ki ucuz etin yahnisi böyle olur,, vicdan sizindir... olayın maddiyatının yanı sıra emek harcamak işini bırakıp otogarda gel git 2 saat zaman harcamak ve hüsran... 1 i anlarım 2 yi de ama 6 da 4 nedir yahu? ve strafor açıldığında çok önce öldüğü barizdi.. yüzgeç solungaç iptal.. balık solmuş, gözler gitmiş... bilmiyorum ama bence böyle olmamalı dostlar...2 aylık hobimde yaptığım alışverişlerde vs çok çirkin şeyler gördüm.. inanın bu iş benim işim değil.. madden ve manen ben yapamam.. yapanın da Allah yardımcısı oldun iyi insanlarla karşılaştırsın..

Canlılar telefi edilecek denmiş sorun ne ben anlayamadim. Siz ne istiyorsunuz firmadan açık açık yazarmisin. 2 ay boyunca yaptığınız alisverislerde ne gibi sorunlar yaşadınız onları da merak ettim.

Arkadaşlar artık yazmasanız sorusu veya şikayeti olan firmayla görüşür tam bir siyaset meydanı'na döndü .....Biri şikayet yazıyor biri şikayet yazana hesap soruyor öbürü hesap sorana cevap yazıyor.

Çok değişik bir toplum olduk sanırım siyaset kazandırdı bu üslubu insanlara.. herşey cok ucuz oldu artik. Kimsenin görüşüne saygı kalmadı. Forum un mantığı nı buradaki paylaşım ın önemini gücünü kavrayamayan bir sürü yeni üye var. Bence yeni üyeler referans ile alınmalı bazı kısıtlamalar olmalı. Yoksa bazı feyk uyelikler yüzünden polimik hic bitmeyecek. Marka tartışma. firma tartışma onu yapma bunu yapma satilik ilanlar dışında bir misyonu kalmıyor forumun. Buarada siz neyin hesabını soruyorsunuz.

2 people like this

Çok değişik bir toplum olduk sanırım siyaset kazandırdı bu üslubu insanlara.. herşey cok ucuz oldu artik. Kimsenin görüşüne saygı kalmadı. Forum un mantığı nı buradaki paylaşım ın önemini gücünü kavrayamayan bir sürü yeni üye var. Bence yeni üyeler referans ile alınmalı bazı kısıtlamalar olmalı. Yoksa bazı feyk uyelikler yüzünden polimik hic bitmeyecek. Marka tartışma. firma tartışma onu yapma bunu yapma satilik ilanlar dışında bir misyonu kalmıyor forumun. Buarada siz neyin hesabını soruyorsunuz.

sayın ve sevgili arkadaşlar.. benim bir sorunum yok.. bir olay yaşandı ben de ilk defa yaşadığım için belki tecrübesizliğimin de verdiği durumla buraya ve bikaç yere durumu yazdım.. akabinde işletmeci olumlu bir şekilde cevabını verdi ben de saygı ve hoşgörüyle karşıladım.. ama halen devam etmesi gerekli mi.. halen çıkmış biri sen ne istiyorsun firmadan vs vs ... amaç ne? firma avukatlığı yapıp birinin gözüne girip ucuz ürün falan mı almaya çalışıyor.. çok saçma ama aklıma başka bir şey gelmiyor ki... bugün Halil kardeşimle de tel de konuştuğumuzda aynı konudan bahsettim.. herkes serzenişime onlarca alakasız yorum yazdı ama kimse de demedi.. ardeşim sezgin yenisin.. sen kendileriyle görüş zatn göreceksin herşeyin çözüleceğini.. ama yok.. bu arada arif isimli kardeş 2 aydır ben bu firmadan alışveriş yapmadım, hiçbir yerden de yapmadım.. ilk defa yaptım.. firmada yorumu yazdığımla beraber olgun ve yapıcı bir uslüp ile konuyu kapattı... burada hesap soruluyor diyorsun kalkmış hesap soruyorsun..

Ona buna çamur atarak eline ne geçiyor bilmiyorum ama konunun başında dediğin gibi bu hobiyi bıraksan. Senin gibi seviyesiz bi insanla muhattap olmak zorunda kalmasak. Kendine süper zekana uygun daha sorunsuz bir hobi bulabilirsin.

1 person likes this

Ona buna çamur atarak eline ne geçiyor bilmiyorum ama konunun başında dediğin gibi bu hobiyi bıraksan. Senin gibi seviyesiz bi insanla muhattap olmak zorunda kalmasak. Kendine süper zekana uygun daha sorunsuz bir hobi bulabilirsin.

Allah tan Ekstrem akvaryum zararını karşıladı sonradan entellektüel ve empatik yapmaya falan kalktı. yoksa bütün forum kopyala yapıştır "boluukloorumm ölüüü çıktııııı" diye yazılarla dolu olacaktı.

3 people like this

Peki arkadaşım. 2 ayda herkese sallıyacak kadar işi öğrenmişsin tebrik ederim. Bu ortam o kadar küçük ki inan herkes birbirini tanıyor. Sende kendini güzel tanıttın

Merhaba form üyesi değerli arkadaşlarım. Konuya artık uzatmasak, burada sonlandırsak.

Ekstrem akvaryum bir güzellik yapmış, yaptıklarına yapacaklarına pişman etme safhasına gelmeye başladık diye düşünüyorum (gelmeye başladık dedim, çünkü gerekenin üstünde sabır gösteriyorlar, bu sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum). Sorunları çözeceğiz demelerine rağmen hala daha yazılıyor çiziliyor, özel mesaj atılıp yada aranıp tatlılıkla çözülecek durum burada farklı boyutlara doğru yol alıyor.

Bu tür fırsatlardan yararlanmayı bekleyen benim gibi birçok arkadaşımız vardır, havaların durumundan dolayı endişe duyduğum için ben sipariş geçmedim, benle birlikte 3 arkadaşım daha (MANİSA'lı olarak) geçmedi. Ekstrem Akvaryum birkaç ithalatı daha uygun fiyatlarla getirmeyi planladığı için alım durumumuzu erteledik, fakat böyle giderse biz o fırsatlardan yararlanamayacağız.

Yazdıklarımda bir kusurum var ise affola. Saygılar.

2 people like this

Konular kapansın lütfen arkadaşlar. İyi yada kötü niyetli herkes birbirine cevap yazdıkça sonu gelmiyor :)

Bu arada başlığa göz gezdirirken bir şeye cevap vermeyi unuttuğumu farkettim,

Onur Akbulut beyin mesajına istinaden

gerek başlığın ilk mesajında yada sonradan yazdığım mesajda bir kelime oyunu yada aldatmaca yok, sadece ucu açık kelimeler var bu fiyatların süresi ile ilgili

çünkü açıkçası ne kadar süre bu şekilde gideceğimiz hakkında bir plan yapmadk.

"geçici fiyatlar değildir"den kastım, kısa vadeli fiyatlar yani sulu cuma yada yılbaşına kadar 1 haftalık vs. değil anlamında yazdım. daha açıklayıcı yazmam gerekirdi özür dilerim.

uzun süreli olacak derken evet uzun süre bu şekilde gidecek, min 1-2 ay niyetimiz var, ama ne kadar gidecek bilmiyorum. görücez hep beraber. 'dayanma' noktamızı..

fakat her mesajdan iğneyle kelimeler çekmeye başlarsak herkesin bir sürü hatası çıkacatır. (ilk ve ikinci mesajımda

"uzun" kelimeleri cümlenin geneline bakarsanız farklı anlamlar taşır)

o yüzden hata aramayı bırakıp, biraz karşı tarafı anlamaya bakalım artık. forumun buna ihtiyacı var.

herkese destekelrinden, anlayışlarından ötürü teşekkür ederim.

bizi savunan arkadaşlarada ayrıca, bize olan inançlarından ötürü (her ne kadar bazıları bunu avukatlık gibi algılasada, forumun temeli budur, insanlar tanıdıkları hakkında yorum yapacakki, tanımayanlar öğrensin)

herkese iyi geceler dilerim

Azmi

6 people like this

Azmi Bey, 1-2 ay süresini havaların güzel olmaya başladığı MART ayını da dahil edebilirsek biz hobiciler için güzel olur. Tabi taktir sizin amaç riski en aza indirmek. Saygılar.

Fiyat politikası ticari bir seçimdir ancak müşteri adayı olarak canlıların güncel olarak adet ve fiyatlarının sitede yer almasını kendi adıma isterim.

Kampanyanızı gerçekten çok olumlu ve faydalı buluyorum ayrıca müşteriye karşı sabırlı davranış ve ilgili tavrınızıda görmüş oldum bu konu vesilesiyle göztepedeki mağzanızdan ara ara kurulum için gerekli ekipmanlar alıyordum ama artık kampanya devam ederse canlılarıda sizden almaya karar verdim.Fiyat uygun gerisinde yokum tavrı yerine fiyatları düşürüp halada malının arkasında durmak piyasa tabiri ile esnaflık göstergesidir.Firmanızı ve sizi tebrik ediyorum .Bir konuda canlılar online sisteme girildi ve sabaha tükendi bir sonraki ithalatlarınızda canlı miktarının daha yüksek olması gerekir bence sonuç olarak baya talep olduğunu canlıların tükenmesinden görebiliyoruz ama talebi karşılayamamak kampanyanızda hedeflediğiniz başarıyı tersine çevirebilir sonuçda hiçbir müşteri hevesle gelip eli boş döndüğü mağazayı iyi hatırlamaz.

Saygılarımla

1 juve imparator 2 cromis 100.-Tl alışverişe devam.

1 person likes this

Bende öyle bir bakayım diye gitmiştim. Hiç denk gelmediğim kadar bir yoğunluk. Ne oluyor acaba derken anladımki fiyatlar meğersem inanılmaz :) ne alabilirim derken antihas istiyordum ve denk geldim 3 tane aldım şuan çok sağlıklılar ve hiçbir sorun yok keyifleri yerinde.. Teşekkürler ekstrem..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi