MiRo

Seneye USB Reef Solution

26 posts in this topic

post-20-0-15215800-1314371152_thumb.jpg

Bu gün karşıma çıktı daha önce paylaşılmamış sanıyorum.

Seneye, PH, Amonyak, Su Isısı, Su seviyesi ve par değerlerini USB ile bilgisayarınıza aktarabilen, düzenli olarak raporlayan değerlerde bir problem olması durumunda da size email veya sms ile bildirebilen bir "erken uyarı" cihazı. Uygun fiyatlı, kullanımı kolay ve hayat kurtaracak bir çözüm olarabilir.

Doğrudan USB üzerinden çalışan cihazı isterseniz opsiyonel adaptörüyle fişe takarak ta kullanabiliyorsunuz dahili hafızaya aldığı bilgileri her PC bağlantısında senkronize ediyor.

Home, Pond ve Reef adında 3 versiyonu olan cihazın fiyatı modele göre 59 Sterlin ile 99 Sterlin arasında değişiyor ve bu ay itibariyle satın alınabiliyor. (mesela)

Eğer seneye.me adresindeki size özel alandan sonuçlarınızı takip etmek ve sms uyarılarını almak istiyorsanız ayrıca aylık 5 sterlin gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Ürünün videoları:

2 people like this

ısı ve seviye hayat kurtarabilir. sırf bunlar için bile alınabilir. fiyatı da iyiymiş. umarım gelir buralara.

Hadi PH v.s. tamam da Amonyak ölçümü yapabilmesi ilginç geldi bana kimyasal bir işlem olmadan nasıl yapıyor acaba? 3 ay sonra nitrat ölçen versiyonu aynı mantıkla çıkarsa alanları üzebilir.

Edit: Ayrıca bu fiyata ışık ölçümü (Par kelvin v.s.) yapabilen bir çözüm bile yoktu daha önce.

Elinize sağlık Mehmet bey.

Biraz araştırdım fiyatlarını falan gerçekten çok iyi. Bu rakama bütün bunları nasıl yapıyor veya doğru yapacak gerçekten merak ediyorum. Kelvin değeri de ölçüyormuş bu arada. Amonyakla ilgili birşey bulamadım, o gerçekten ilginç. Belki ph falan çok ölçmüyoruz ama fazla mal göz çıkartmaz :) ph ölçümleri genelde sıkıntılı olur, nasıl olacak kullanıldıkça göreceğiz. İsmi de ilginç bu arada.

Seneye Reef measurement range

free ammonia (NH3) * (0 – 0,500ppm)

pH * (6,5 – 9,0)

temperature (0C – 40C)

waterlevel (senses if it is in/out of water)

LUX (lx) (0 – 150.000)

photosynthetic active radiation (PAR) (0 – 2.000)

Kelvin (K) ( 2.000K – 20.000K)

The seneye Reef features:

• Automatically monitors multiple key parameters
  • Constantly watching your aquarium with 5600 readings per month
  • Grow healthier coral with the assistance of the integrated LUX, Kelvin and PAR light meter.
  • Early warning, intelligent software predicts future water conditions
  • Convenient alerts sent to e-mail and mobile phone
  • Access results worldwide. Your data is stored online
  • Track your results with automatic graphing
  • Connect to a PC or optional USB power adapter

In total, the seneye Reef monitors:

• free ammonia (NH3)*
  • pH*
  • light monitoring
  • temperature
  • water level
  • LUX (lx)
  • photosynthetic active radiation (PAR)
  • kelvin (K)

* requires consumable slide which lasts for 1 month and makes nearly 3000 readings each month.

seneye+

seneye will also offer an optional monthly subscription to a service they call seneye+ ($8 USD, 7 Euro, or £6). seneye+ benefits include:

• replacement slides (used for NH3 and pH monitoring), delivered to your door each month.**
  • email and SMS alerts. seneye also employs predicative software which can alert subscribers about impending dangerous conditions before they occur.
  • automatic online graphing
  • personalized advice based on analysis of your data
  • access to seneye's knowledge base

** You may wonder why seneye's pH monitor requires replacement slides while other pH monitors do not. The benefit of slides is their simplicity. seneye made the conscious design choice to eliminate the need for calibration - a time-consuming upkeep that is required (but often neglected) by users of electronic pH probes. One of the main design goals of the seneye device is to simplify monitoring/testing for all aquarists (new or experienced), but without jeopardizing accuracy due to user error or neglect. seneye deemed replacement slides as the best (and safest) way to achieve this.

Pricing and Availability

The retail price for the seneye Reef is not yet finalized but will be approximately $190 in the US, 130 in EU, and £99 in the UK.

post-2-0-62529100-1314378369.jpg

post-2-0-46243400-1314378381.jpg

Güzel bir ürün olarak gözüküyor.

Olcumleri sanırım kimyasal bant ( slide ile yapiyor ) aylık degistirilmesi gerekiyor. " * " olanlar icin aylık degisim lazim

Seneye Reef measurement range

• free ammonia (NH3) * (0 – 0,500ppm)
  • pH * (6,5 – 9,0)
  • temperature (0C – 40C)
  • waterlevel (senses if it is in/out of water)
  • LUX (lx) (0 – 150.000)
  • photosynthetic active radiation (PAR) (0 – 2.000)
  • Kelvin (K) ( 2.000K – 20.000K)

* require consumable slides which last 1 month each. seneye+ service includes shipment of slides to your house. The reason for the consumable slides is to eliminate the need for calibration.

Sistem güzelmiş fiyatta çok uygun aslında peki usb bağlantı oldugu icin tanka elektrik verme ihtimali olamazmı bunun...

Iphonedan biliyorum usbye takınca kenarlardakı alasımlardan elektrik carpıyor :)

Ülkemizde görebilecekmiyiz acaba.:)Sponsorlarımıza sesleniyorum.

Sponsorlara seslenseniz bile firma suan sadece İngiltere'ye destek veriyor. :) Yani sadece İngiltere'de calisiyor.

Seneye gelir bence arkadaşlar merak etmeyin... :D Bir amerikan espriside ben çıkarmazsam çatlarım zaten :D

Aletin çalışmasıyla ülkenin ne ilgisi var? Sms yollama falan varsa, o aylık hizmetler sadece İngiltere'dedir. Yoksa PC bağlantısının ülkeye göre ne gibi bir değişkenliği olabilir?

Almak isteyenler bakabilir:

http://www.ebay.com/itm/SENEYE-Reef-Aquarium-Monitors-/230682795587?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item35b5c41e43#ht_500wt_1287

Düşünsenize bunun gibi bir cihaz suda,usb laptopa takıyorsunuz(Nitrat,Fosfat,Ph,Ca,Kh.Mg vs) tüm değerleri laptopta görüyorsunuz

Harika olmazmıydı :) biz görürmüyüz bilmem ama ilerde kesin böyle birşey yaparlar

Çinlilerin eline birtanesinin geçmesi yeter seneye bile kalmaz yarın çıkarırlar piyasaya... ;-D:o|:o|:

Düşünsenize bunun gibi bir cihaz suda,usb laptopa takıyorsunuz(Nitrat,Fosfat,Ph,Ca,Kh.Mg vs) tüm değerleri laptopta görüyorsunuz

Harika olmazmıydı :) biz görürmüyüz bilmem ama ilerde kesin böyle birşey yaparlar

Bora bey bence ileride su değerlerini tankın camının bir köşesine parmağımızla dokununca saydam bir ekranda dokun matik olarak istediğimiz değerleri görebileceğimiz tanklar imal edeceklerdir diye düşünüyorum ( akıllı tank )

Arkadaşlar ürünü alıp kullanan oldu mu bugüne kadar biraz daha kullanıcı yorumları dinlersek çok güzel olur .. .

Arkadaşlar ürünü alıp kullanan oldu mu bugüne kadar biraz daha kullanıcı yorumları dinlersek çok güzel olur .. .

evet ben alıp kullandım çokda pişman oldum slide için her ay para veriyoruz bunu bilerek aldık zaten ama ph genelde yanlış ölçüyor.

neyseslide uzun süre eski tarihliler satıldı buna bağladık ama yenisi geldimi şuanda bilmiyorum ben aleti söküp kaldırdım çokdan .

amonyak ise zaten gereksiz bir ölçüm deniz akvaryumunda geriye sadece ısı ölçer kalıyor bakın o iyi çalışıyor amaısıyı doğru gösteriyor.

par ölçeride ayrı bir sıkıntı bu cihazın kısacası aldığı parayı hak etmeyen bir cihaz bana göre.

1 person likes this

Onur bey yorum için çok teşekkürler , Mesaj alınmıştır .. Çok iyi oldu bunları bilmem .. :o|:

Ben da aynı ürünü yaklaşık 4 aydır kullanıyorum.PAR ölçümünden ben de pek verim alamadım. Ölçümleri sanırım fotometrik yapıyor.Dikkat edilmesi gereken, okuma yapılan çiple fotometrik ışık kaynağı arasının temiz tutulması.Zira ölçüm yapan aparat sürekli su içinde oldugundan bu kısımda pislik birikebiliyor.Slide konusu can sıkıcı çünkü üç ayda bir üçlü paket almak gerekliliğinin yanı sıra SKT si geçmemiş slide bulmak da zor olabiliyor. Genel anlamda yaptığı ölçümler bana mantıklı geliyor. Ph değeri kullanılan slide eskidikçe bazen sapıtabiliyor.

1 person likes this

Urunu 3 gun  once aldim 48 saatlik slide islatma islemini uyguladim sonrasindada urunu calistirdim ..Suan icin klasik testler ile ayni sonuclari almaktayim .Ph ve nh3 vede ısı ... urun hosuma gitti ..

Tabi sms ve server istasyonu biraz pahali oldugu icin bunu daha uygun bir sekilde cozmek istedim.

Evde elimin altindaki Pi imdatima hemen kostu.

Pi yi eger bir print server usb device server olarak olursaniz seneyeyi Pi ye takip pi ye wifi veya eternet ile baglandiginizda seneye sanki pc nize direk usb den bagliymis gibi hareket etmekte..pc yide acik birakir iseniz size haber vermek icin devamli gorev basinda bulunmakta ..

Eger pi ile ugrasmak istemeyen arkadaslar var ise onlarda belkinin home base urunu ile wifi baglanti isini cozebilirler.

SM-T562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi